Jak na co dzień dbać o skórę?

Jak na co dzień dbać o skórę?

Na co dzień prawidłowa pielęgnacja domowa jest bardzo ważna! Źle wykonywana może zaszkodzić Twojej skórze a co najgorsze przyspieszyć powstawanie zmarszczek i innych niechcianych zmian na skórze.

Podstawą jest oczyszczenie skóry i uregulowanie pH. Dwa razy dziennie, rano i wieczorem, zawsze po wodzie, należy skórę przecierać wacikiem nasączonym tonikiem. Tonik nie może być z alkoholem, powinien dawać Ci uczycie odświeżenia, jeżeli po toniku skóra piecze, szczypie lub czerwieni się natychmiast przestań go stosować.

Twoja cera nie przyzwyczai się! Objawy nie miną! Tonik oprócz regulacji pH czyli naturalnej kwasowości skóry, jest także transporterem dla kremu, który powinnaś nałożyć tuż po. Jeżeli wykonasz makijaż, na koniec dnia koniecznie dobrze go zmyj, najlepiej płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. Raz w tygodniu zastosuj peeling, żeby oczyścić skórę z nadmiaru sebum i martwego naskórka. Po peelingu najlepiej nałożyć maseczkę lub serum, dzięki temu zabiegowi skóra dostanie dużą dawkę składników aktywnych.

Codziennie na wieczór po demakijażu i stonizowaniu skóry nałóż krem odżywczy, nocą skóra w przeciwieństwie do nas, intensywniej pracuje, dlatego warto jej dostarczyć krem z dużą dawką witamin, minerałów i składników odżywczych. Natomiast na dzień wystarczyć krem lekki, nawilżający, który musi spełnić ochronę dla skóry przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, deszcz, mróz, śnieg czy słońce. Prawidłowa pielęgnacja sprawi że Twoja skóra będzie zawsze wyglądała świeżo i zdrowo

Komentarze

komentarze