Gładkie ciało, bez włosów na zawsze – czy to możliwe?

Gładkie ciało, bez włosów na zawsze – czy to możliwe?

W Saloniku kosmetycznym Vijana zawsze szukamy najlepszych rozwiązań oraz urządzeń najwyższej jakości, które dają najlepsze efekty.

Tak było także z trwałą depilacją.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów podjęliśmy współpracę z firmą posiadającą najskuteczniejszy laser do trwałego usuwania włosów na rynku światowym – Light Sheer Desire firmy Lumenis.

Firma Lumenis była pionierem w depilacji laserowej, to oni stworzyli dla amerykańskiego wojska laser, który na stałe usuwał włosy na ciele żołnierzy, którzy wyjeżdżają na misje. Bardzo szybko zainteresowała się urządzeniem branża kosmetologiczna i medycyny estetycznej, dzięki czemu teraz także i my możemy pozbyć się niechcianych włosów na zawsze.

Dlaczego Light Sheer Desire jest skuteczny?

Light Sheer w przeciwieństwie do innych urządzeń do trwałej depilacji, jest laserem. Najlepszą technologią, która służy do trwałego pozbycia się niechcianego, ciemnego owłosienia jest laser diodowy o długości fali 810 nm. Urządzenie typu IPL nie jest laserem i absolutnie nie usuwa włosów na stałe, tak samo działa, popularny w ostatnim czasie, domowy depilator laserowy.

Po wykonaniu zabiegu urządzeniem IPL lub domowym depilatorem laserowym włosy zostają tylko „uśpione” na okres od 2-6 tygodni. Dzieje się tak dlatego ponieważ niska moc światła nie jest w stanie spowodować trwałego uszkodzenia mieszka włosowego i macierzy włosa. Energia ta wywołuje tylko przejście włosów w stan „uśpienia”, a po kilku tygodniach są one w stanie zregenerować się i urosnąć ponownie. Tylko laser diodowy jest w stanie usunąć włosy trwale, emituje on wiązkę światła laserowego, która pochłaniane jest przez pigment znajdujący się w mieszku włosowym. Laser pulsuje jedynie przez ułamek sekundy i to wystarcza by trwale uszkodzić mieszek włosowy. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Światło lasera działa jedynie na melaninę czyli barwnik włosa nie ingerując w żaden sposób w organizm.

Zabieg depilacji laserowej Light Sheer należy wykonać w serii 6-10 zabiegów. Nie ma możliwości żeby usunąć wszystkie włosy podczas jednego zabiegu. Dlaczego? Otóż włosy mają różny cykl wzrostu: anagen, katagen i telogen. Anagen to faza w której włos jest połączony z brodawką z której wyrasta. To właśnie brodawka, która jest ukryta głęboko w skórze, jest odpowiedzialna za tworzenie się włosów. Zabieg depilacji laserowej jest skuteczny tylko w tej fazie, ponieważ tylko wtedy światło lasera i energia cieplna docierają do brodawki włosa i są w stanie ją uszkodzić. Następna faza to katogen, w której włos obumiera i oddziela się od brodawki. Trzecia faza – telogen – faza spoczynkowa. W tych dwóch fazach jakiekolwiek zabiegi laserowe nie są skuteczne, ponieważ światło lasera nie jest w stanie dotrzeć do brodawki włosowej. Po zakończeniu fazy talogen znowu następuje faza anagen i włosy ponownie wyrastają. Dlatego właśnie depilacja laserowa powinna być wykonana w serii, aby móc dotrzeć po kolei do wszystkich włosów w fazie wzrostu. Odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinny wynosić 4 tygodnie, tylko w przypadku nóg i pleców u panów ten okres wydłuża się do 8 tygodni.

Masz grube i ciemne włosy – tym lepiej! Laser działa na melaninę – barwnik, którego ilość warunkuje kolor włosów. Im ciemniejsze i grubsze włosy, tym szybciej się ich pozbędziesz. Najtrudniej jest przy cienkich i bardzo jasnych włosach, ze względu na małą ilość barwnika, jednak laser diodowy także dobrze sobie z nimi radzi jednak potrzebna jest większa ilość zabiegów. Tylko siwych włosów laser Light Sheer nie jest w stanie usunąć, ponieważ są one całkowicie pozbawione barwnika.

Laser Light Sheer Desire jest to silne i inwazyjne urządzenie dlatego w pierwszej kolejności sprawdź, czy nie masz przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania zabiegu, wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie www.salonikvijana.pl w zakładce oferta zabiegów. W razie wątpliwość skontaktuj się z nami po numerem telefonu 512441740

Komentarze

komentarze