Karboksyterapia – ideał na cellulit?

Karboksyterapia – ideał na cellulit?

Okazuje się, że stary, dobry i sprawdzony dwutlenek węgla jest dziś najlepszym lekiem na zmarszczki, cellulit i rozstępy.

Zabieg dwutlenkiem węgla sięga lat 40tych. Na początku CO2 lekarze we francuskim sanatorium wykorzystywali do leczenia  chorób układu krążenia, odleżyn, cukrzycy oraz gangreny.  Z czasem zauważono, że dwutlenek węgla poprawia stan i wygląd skóry. W  latach 90-tych zaczęto stosować karboksyterapię w leczeniu cellulitu, odkrywano coraz więcej zastosowań również w  dziedzinie medycyny estetycznej. Wskazaniami do zabiegu stały się miedzy innymi zwiotczenia skóry, rozstępy, blizny, cienie pod oczami, zlokalizowana tkanka tłuszczowa i cellulit, a także zmiany łuszczycowe i łysienie. Karboksyterapia to zupełnie inny zabieg niż botoks czy wszelkiego rodzaju wypełniacze, a nawet mezoterapia, choć podobnie jak one polega na iniekcji. Polega na wprowadzeniu medycznego gazu, który naturalnie występuje w naszym organizmie i reguluje rozszerzanie naczyń krwionośnych.  Po wprowadzeniu CO2 zachodzą pozytywne procesy regeneracyjne i naprawcze, poprawia się ukrwienie komórek skóry oraz dostarczenie ogromnych ilości tlenu. Wraz z krwią docierają także składniki odżywcze, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny co powoduje poprawę elastyczności skóry .

 
Karboksyterapia wykonywana na twarz nie zmienia jej rysów ani nie dodaje objętości. Wygładza drobne zmarszczki, które są oznaką zmęczenia, niweluje szary odcień skóry i rozjaśnia cienie pod oczami, intensywnie zregeneruje skórę bez względu na wiek i typ cery. Dodatkowa zaletą jest także to że skuteczne rozbija tkankę tłuszczową. Gaz podaje się wtedy głębiej, śródskórnie, oczywiście sam zabieg nie sprawi że będziesz szczupła.

Karboksyterapia rozbija komórki tłuszczowe i ujędrnia skórę jednak tylko w połączeniu z dietą ubogą w cukier i bogatą w wodę może cofnąć nawet pierwsze stadium cellulitu i zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej.
Karboksyterapia jest idealna dla kobiet, które pragną w naturalny sposób odmłodzić i poprawić kondycję swojej skóry. Można robić ją solo lub jako terapię wspomagającą inne zabiegi. Łączyć z masażami ciała, z mezoterapią skóry głowy czy laserami albo peelingami twarzy. – Karboksyterapia nie jest zabiegiem jednorazowym z efektem „wow!”. Jak każdy zabieg, który stymuluje skórę do regeneracji, daje efekty dopiero po jakimś czasie. Na spektakularne zmiany nie ma co liczyć z dnia na dzień. W przypadku cellulitu jest potrzebnych 9-20zabiegów w serii, w przypadku skóry twarzy minimum pięć. To łagodny, bezpieczny i skuteczny zabieg i prawie bezbolesny. Kwestia, jak jesteś wrażliwa na ból i jak znosisz zastrzyki.

W naszym Saloniku Vijana dbamy o to by klient miał jak najlepiej wykonaną usługę na najwyższej jakości urządzeniach dlatego wybraliśmy jedno z najnowszych urządzeń do karboksyterapii firmy Sc Beuty Group. Jest to firma działająca głównie w sektorze urządzeń medycznych dla kosmetologii i medycyny estetycznej, współpracująca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Natomiast samo urządzenie CARBOXY THERAPY DUAL XT ™  jest urządzeniem medycznym jak i dwutlenek węgla CO2 wykorzystywany podczas zabiegu jest gazem medycznym, który tuż przed aplikacją jest podgrzewany, co zmniejsza dyskomfort podczas podawania.

Komentarze

komentarze

One thought on “Karboksyterapia – ideał na cellulit?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *