Kwas hialuronowy HIT czy KIT?!

Witaj w Nowym 2016 Roku

Na sam początek, pragnę Ci podziękować za rok 2015, dziękuję że miałam okazję Cię poznać, że ufasz mi oraz moim umiejętnościom.

Życzę nam oby te obustronne zaufania nigdy się nie skończyło. 2016 rok zapowiada się dużymi zmianami, zmianami na lepsze, licznymi niespodziankami a to wszystko żebyś Ty jeszcze bardziej poczuła się wyjątkowa ☺

Jednak będę przy tym potrzebowała także odrobinę Twojej pomocy, ale to w swoim czasie.


Dziś chciałabym odpowiedzieć na częste pytanie jakie słyszę: „o co chodzi z tym kwasem hialuronowym, czy on naprawdę działa??

PeopleImages.com-ID384204Kwas hialuronowy jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim pod postacią soli sodowej czyli hialuronianu sodu. Najczęściej spotykana jest w ciele szklistym oka, mazi stawowej, skórze oraz płynach ustrojowych, tkance łącznej a także stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych.

Kwas jest  głównym składnikiem skóry właściwej i przestrzeni międzykomórkowej, gdzie dzięki możliwości gromadzenia wody utrzymywane jest odpowiednie nawilżenie skóry. Posiada nadzwyczajne właściwości magazynowania cząstek wody( nawet 40 razy więcej od swojej masy) i tworzenia tak zwanej siatki, w którą wbudowuje się białko kolagenu. Gdy w skórze poziom kwasu hialuronowego spada dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych, w efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Występowanie kwasu hialuronowego jest naturalne jednak z wiekiem ilość cząsteczek w skórze maleje, najbardziej narażone są osoby po 25 roku życia albo te które intensywnie się odchudzają i zrzucają wagę. Wtedy należy uzupełniać brakujące ilości kwasu na pomocą zabiegów kosmetycznych, stosowania codziennie kremów z kwasem lub zabiegów kosmetologii estetycznej

shutterstock_79174609Zabiegi kosmetyczne polegają na oczyszczeniu skóry przy pomocy oczyszczania manualnego, mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego, następnie wprowadza się czysty naturalny kwas hialuronowy przy pomocy masażu, sonoforezy, mezoterapii bezigłowej, mikroigłowej lub igłowej oraz fal radiowych. Ten czysty i naturalny kwas hialuronowy jest obecnie pozyskiwany ekologicznej fermentacji drożdży. Dawniej źródłem pozyskiwania kwasu hialuronowego były tkanki zwierzęce takie jak gałki oczne bydła, skóra rekina a szczególnie grzebienie kogutów.

Kremy i pozostałe kosmetyki z kwasem hialuronowym – które są najlepsze?

Niestety w obecnych czasach w wielu kremach trudno o naturalny i czysty kwas hialuronowy. Jednak chce szczerze polecić ten, który na co dzień używam do profesjonalnych zabiegów w Saloniku Vijana.

Kwas hialuronowy 2 w 1kwas

Nisko i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy został stworzony na bazie organicznych składników. Silnie nawilża, poprawia koloryt i napięcie skóry, wykazuje działanie miejscowego wypełniania zmarszczek. Połączony z kremem, który także możesz kupić w Saloniku Vijana zapewnia spektakularne efekty.


O zabiegach kosmetologii estetycznej czyli wypełnieniu kwasem hialuronowym usieciowanym napiszę w następnym poście czyli w następny poniedziałek.

cnd…

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *