Laser Light Sheer Desire – Depilacja laserowa Warszawa

Posiadamy laser Light Sheer Desire z 2016 roku. Jest to najnowszy na rynku i najbardziej skuteczny laser do trwałego usuwania owłosienia.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację oraz wykonanie próby laserowej.

Dlaczego Light Sheer Desire?

lumenis_desire_02W Saloniku Vijana stawiamy zawsze na najwyższą jakość i najlepsze efekty, dlatego wybraliśmy amerykańska firmę Lumenis. Laser diodowy Light Sheer Diode Laser System firmy Lumenis jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Od innych laserów odróżnia go bezpieczeństwo, najwyższa skuteczność oraz szybkość działania. Dzięki nowym głowicom o różnych rozmiarach czas zabiegu jest krótki przy zachowaniu takiego samego efektu medycznego. Firma Lumenis jest światowym liderem w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych, pierwotnie technologia firmy była zarezerwowana jedynie dla armii amerykańskiej. Dzięki zatwierdzeniu przez amerykański urząd ds Żywności i Leków FDA laser Light Sheer otrzymał certyfikat bezpieczeństwa i jakości Jego bezpieczeństwo zostało zatwierdzone również przez uzyskanie certyfikatu ISO 9001. Także Kongres Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego ogłosił Light Sheer najlepszym i najbardziej efektywnym przyrządem do trwałej depilacji.

W naszym gabinecie konsultacje oraz zabiegi wykonywane sa przez doświadczonych specjalistów, co daje naszym klientom gwarancję satysfakcji i pełnego bezpieczeństwa.

Jak działa laser Light Sheer Desire?

laser-light-sheer-vijanaLight Sheer Desire emituje wiązkę światła laserowego, która pochłaniana jest przez pigment znajdujący się w mieszku włosowym. Laser pulsuje jedynie przez ułamek sekundy i to wystarcza by trwale uszkodzić mieszek włosowy. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny. Światło lasera działa jedynie na melaninę czyli barwnik włosa nie ingerując w żaden sposób w organizm. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera – pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę – zamieniane jest na ciepło, który niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.

Ile zabiegów trzeba wykonać?

Zjawisko selektywnej fototermolizy jakie emituje laser Light Sheer, pozwala uzyskać najskuteczniejsze efekty, kiedy włos jest w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Warunkuje to potrzebę 8-12 zabiegów powtarzanych w odstępach średnio co 5-6 tygodni. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera.

Na jaka skuteczność można liczyć?

Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30 – 40% włosów ciemnych, czyli tych włosów które znajdują się fazie anagenu. Po wykonaniu serii zabiegów, redukcja włosów następuje około 80 – 92 %. Niewielki, pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. W ciągu życia może zdażyć się, że nieliczne włosy odrosną, np. przez wpływ czynników hormonalnych, ciąże, jednak włosy te są jaśniejsze i delikatniejsze.

Jak przygotować się do zabiegu

Tuż przed zabiegiem skóra powinna być umyta, ogolona, niczym nieposmarowana.

Przed zabiegiem zapoznaj się z poniższymi punktami:

 • Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być przesuszona, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj emolienty (kremy nawilżająco-natłuszczająco-kojące) kilka dni wcześniej.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba wykonująca zabieg- umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy blond, siwe, rude stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak lub małą skuteczność laserowej depilacji w ich przypadku.
 • Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
 • Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.
 • Terapia doustna retinoidami (np. Izotek) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Leki światłouczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec (!), nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 2 tygodnie po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.
 • Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po opalaniu ( w naturalny sposób lub solarium) to 4-6 tygodni.
 • „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja laserowa (Warszawa) jest możliwa po jej ustąpieniu.
 • Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy, w przypadku depilacji w tym miejscu, jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

 • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,
 • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja laserowa dotyczyła pach)
 • stosować zasypkę lub krem Alantan Plus, Bepanthen czy Dermopanthen,
 • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
 • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach do zabiegu.
 • opalanie (naturalne lub w solarium) jest bezwzględnie przeciwskazana do 2 tygodni po zabiegu.

W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczne jest stosowanie kremu z filtrem 50 lub więcej.

Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża
 • choroby nowotworowe
 • indywidualna terapia hormonalna (hormony światło uczulające)
 • włosy blond, rude, siwe – brak lub mała skuteczność depilacji laserowej
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • bielactwo, łuszczyca, padaczka(względna)
 • skłonność do przebarwień (względne)
 • skłonność do bliznowców
 • aktywne infekcje skóry
 • reticularis ( marmurkowa skóra)

Przeciwwskazania czasowe:

 • świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza, skóra podrażniona,
 • terapia doustna retinoidami (Izotek),
 • terapia lekami i ziołami światło uwrażliwiającymi,
 • terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi,
 • wcześniejsza depilacja laserowa przez wyrywanie (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne),
 • wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne.

Cennik

OKOLICA CENA
Wąsik 130zł
Broda 200zł
Wąsik + Broda 280zł
Baczki 200zł
Skronie 150zł
Czoło 200zł
Między brwiami 90zł
Cała twarz 390zł
Szyja 200zł
Dłonie 130zł
Przedramiona 280zł
Ramiona 280zł
Pachy 200zł
Całe ręce 400zł
Stopy 130zł
Łydki (kolana lub stopy Gratis) 350zł
Uda 380zł
Kolana 130zł
Całe nogi (stopy i kolana Gratis) 520zł
Kark 200zł
Plecy 380zł – 500zł
Klatka piersiowa 350zł
Brzuch 300zł
Linia biała (od pępka do majtek) 150zł
Dekolt 340zł
Brodawki 130zł
Bikini – pachwiny 250zł
Bikini – średnie 290zł
Bikini głębokie 340zł
Bikini – całkowite (wraz ze szparą między pośladkową) 380zł
Pośladki 340zł
Szpara między pośladkowa 150zł

Cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.