Wszystko w Twoich rękach!

Czy wiesz jak w jaki sposób powinno się  dbać o twarz na co dzień w domu?

Często spotykam się z sytuacją, że codzienna pielęgnacja twarzy polega na umyciu wodą z mydłem lub samą wodą po czym pojawia się uczucie ściągnięcia- pieczenia  skóry, dlatego zaraz nakładasz krem. Jednak skóra w dalszym ciągu jest nie odżywiona, szara, krem w ogóle nie chce się wchłaniać albo co gorsze pojawia się trądzik chociaż już wiek dojrzewania masz już dawno za sobą.

Też tak masz?

Do tego dodam, że nie będzie poprawy po żadnych kosmetykach jeżeli będą nieodpowiednio dobrane do rodzaju Twojej cery.

Wiec co masz zrobić? W jaki sposób na co dzień dbać o skórę?

Już Ci mówię 🙂 Zacznę od wieczornej fazy oczyszczania:

Makijaż należy usuwać zawsze mleczkiem do demakijażu lub płynami dwufazowymi. Powodują one szybsze zmycie makijażu ze skóry, mają delikatną konsystencję i nie powodują podrażnień, Twoja skóra uniknie nadmiaru tarcia, szorowania i rozciągania jej.

Następnie możesz przemyć twarz wodą, jednak po demakijażu czy po wodzie koniecznie delikatnie przetrzyj skórę wacikiem nasączonym tonikiem bezalkoholowym ( tak, nawet skóry ze skłonnościami do trądziku czy pojedynczych wyprysków nie powinny używać preparatów z alkoholem). Tonik powinien dawać Ci uczucie odświeżenia, takiej „bryzy” jeżeli po przetarciu tonikiem nadal czujesz ściągnięcie, pieczenie lub na skórze pojawia się rumień to znaczy że jest jakiś składnik w toniku, który nie odpowiada Twojej skórze .

Tonik jest jednym z najważniejszych kosmetyków w codziennej pielęgnacji, ponieważ reguluje pH skóry(jej zakwaszenie), normalizując jej prace (czyli nie powoduje nadmiernego wysuszenia się a także nie produkuje zbyt dużych ilości sebum inaczej nazywanym łojem).

Po toniku nałóż krem, na noc najlepiej jest używać kremów bardziej odżywczych, skoncentrowanych. Musi to być typowy krem na noc, ponieważ nocą naszą skóra w przeciwieństwie do nas zaczyna właśnie pracować i wtedy należy dostarczać jej jak najwięcej witamin, minerałów oraz składników aktywnych, które poprawią jej odżywienie, napięcie i zdrowy koloryt.

Codziennie rano, ja osobiście mam taki nawyk, że jeżeli nie umyję twarzy wodą to się nie obudzę J Jeżeli masz podobne przyzwyczajenia, proszę bardzo. Jednak po wodzie nie zapomnij o toniku. Jeżeli rano nie myjesz niczym twarzy, także użyj toniku, zmyje on nocne pozostałości z pościeli  a przede wszystkim jest to najlepsze przygotowanie i pobudzenie skóry do przyjęcia kremu.

Krem na dzień stosuj lekki, nawilżający, latem powinien to być krem z filtrem SPF. Krem na dzień musi spełniać tylko funkcje ochronna dla skóry przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, deszcz, mróz, śnieg czy słońce. Jeżeli wykonujesz makijaż, krem lekki-nawilżający i taki który bardzo szybko się wchłania, sprawdza się doskonale jako baza pod makijaż.

Tak wygląda prawidłowa codzienna pielęgnacja domowa.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *